HomeContact

Contact

Nume

Email

Telefon

Mesaj


Birou Judetean Slatina
Adresa: Strada Manastirii 1 bis
Email: office@adroltenia.ro
Telefon: 0251.418240
Fax: 0351.463.966

Birou Judetean Targu Jiu
Adresa: Str. Victoriei, Nr.4, Județul Gorj, Cod 210165
Județul Gorj, Cod 210165
Email: office@adroltenia.ro
Telefon: 0251.418240
Fax: 0351.463.966

Birou Judetean Ramnicu Valcea
Adresa: Str. Gral. Praporgescu, nr.1
Email: office@adroltenia.ro
Telefon: 0251.418240
Fax: 0351.463.966

Birou Judetean Drobeta-Turnu Severin
Adresa: Strada Traian 89
Email: office@adroltenia.ro
Telefon: 0251.418240
Fax: 0351.463.966





Date de contact ale celorlalte ADR din Romania

REGIUNEA NORD-EST
Judetele Bacau, Botosani, Iasi, Neamt, Suceava, Vaslui
ADR NORD-EST Vasile Asandei – Director General
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Nord-Est
Str. Lt. Draghescu, nr. 9, Piatra Neamt, jud. Neamt, 610125
Tel: +40 233 218071, Fax: +40 233 218072
Email: adrnordest@adrnordest.ro, //www.adrnordest.ro/

REGIUNEA SUD-EST
Judetele Braila, Buzau, Constanta, Galati, Vrancea, Tulcea
Luminita Mihailov – Director General
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud-Est
Str. Anghel Saligny nr. 24, Braila, jud. Braila,
Tel.: +40-0339/401018; +40-0339/401019, fax: +40-0339/401017 ; +40-0239/611066
E-mail: adrse@adrse.ro, //www.adrse.ro/
luminita.mihailov@adrse.ro

REGIUNEA SUD-MUNTENIA
Judetele Arges, Calarasi, Dambovita, Giurgiu, Ialomita, Prahova, Teleorman
Liviu Mușat – Director General
ADR SUD-MUNTENIA
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia (ADR Sud Muntenia)
Str. General Constantin Pantazi, nr. 7A, Calarasi, cod postal 910164, jud. Calarasi
Telefon: 0242/331 769
Fax: 0242/313 167
info.regio@adrmuntenia.ro, office@adrmuntenia.ro
www.adrmuntenia.ro

REGIUNEA VEST
Judetele Arad, Caras-Severin, Hunedoara, Timis
Sorin Maxim, Director
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest
Str. Proclamatia de la Timisoara nr.5, cod 300054, Timisoara, jud. Timis
Tel./Fax:+40 256/491923, +40 256/491981
E-mail: office@adrvest.ro; //www.adrvest.ro/

REGIUNEA NORD-VEST
Judetele Bihor, Bistrita-Nasaud, Cluj, Maramures, Salaj, Satu-Mare
Marcel Ioan Boloș – Director General
ADR NORD-VEST,
Agenţia de Dezvoltare Regională Nord-Vest
Calea Dorobanţilor nr.3, Cluj Napoca, Cluj.
Tel : 00-40-264-431550, Fax : 00-40-264-439222
e-mail : secretariat@nord-vest.ro
comunicare@nord-vest.ro
www.nord-vest.ro

REGIUNEA CENTRU
Judetele Brasov, Covasna, Harghita, Mures, Sibiu
Simion Cretu, Director general
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Centru
Str.Decebal, nr. 12, 51009, Alba Iulia, Judetul Alba
Tel: (+40) 258 – 818616, Fax: (+40) 258 – 818613,
e-mail: office@adrcentru.ro, //www.adrcentru.ro, www.regio.centru.ro

REGIUNEA BUCURESTI-ILFOV
Municipiul Bucuresti, Judetul Ilfov
Dan Nicula, Director General
Agentia pentru Dezvoltare Regionala Bucuresti-Ilfov
Str. Eminescu, nr.163-165, Bucuresti, sector 2.
Tel/fax: +4021 315 96 59; +4021 315 96 65, email: contact@adrbi.ro, www.adrbi.ro
Tel: +40213 138 099; www.regioadrbi.ro

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Sud-Vest Oltenia

Stefan Catalin Catana
Director General Interimar

Aleea Teatrului nr.1, Craiova, 200402
tel: 0251.411869, 0251.414904, 0251.418240, 0351.403900
fax: 0351.463.966 0351.463967
office@adroltenia.ro
Program de lucru: luni – vineri, 08:30 – 16:30

Persoane de contact:

Departament Comunicare si Asistenta Tehnica Beneficiari; Simona Covrescu- Sef Departament
simona.covrescu@adroltenia.ro

Directia Juridica si Resurse Umane; Lavinia Cretu- Director
lavinia.cretu@adroltenia.ro

Departament Resurse Umane, Parteneriate si Marketing Regional; Cristina Mihalschi- Sef Departament
cristina.mihalschi@adroltenia.ro

Organism Intermediar pentru POR; Monica Botea- Sef OI
monica.botea@adroltenia.ro

Departament Monitorizare si Verificare Proiecte POR; Dorian Delureanu- Sef Departament
dorian.delureanu@adroltenia.ro

Departament Evaluare si Contractare Proiecte POR; Catalin Cioboata- Sef Departament
catalin.cioboata@adroltenia.ro

Compartiment Contractare POR; Mona Cirstea- Sef Compartiment
mona.cirstea@adroltenia.ro

Compartiment Evaluare si Selectie POR; Oana Barbu – Sef Compartiment
oana.barbu@adroltenia.ro

Compartiment Verificare Financiara Proiecte POR; Amelia Micu- Sef Compartiment
amelia.micu@adroltenia.ro

Compartiment Verificare Tehnica si Monitorizare Proiecte POR; Ovidiu Balan- Sef Compartiment
ovidiu.balan@adroltenia.ro

Compartiment Asistenta Tehnica POR; Cristina Predescu- Sef Compartiment
cristina.predescu@adroltenia.ro

Directia Politici Regionale si Comunicare; Marilena Alecu – Director
marilena.alecu@adroltenia.ro

Departament Gestionare Program; Magda Lungu- Sef Departamanet
magda.lungu@adroltenia.ro

Compartiment Programare si Dezvoltare Urbana; Gabriel Burada – Sef Compartiment
gabriel.burada@adroltenia.ro

Departament Monitorizare Proiecte Ex-Post; Ionut Birca- Sef Departament
ionut.birca@adroltenia.ro

Compartiment Monitorizare EX-POST POR Beneficiari Publici; Carmen Visan- Sef Compartiment
carmen.visan@adroltenia.ro

Compartiment Monitorizare si Evaluare POR; Sorin Cosmulescu- Sef Compartiment
sorin.cosmulescu@adroltenia.ro

Compartiment Monitorizare EX-POST POR Beneficiari Privati; Dan Ilie – Sef Compartiment
dan.ilie@adroltenia.ro

Directia Economica; Marilena Capatina – Director
marilena.capatina@adroltenia.ro

Departament Financiar, Contabilitate, Buget; Ionut Motoi – Sef Departament
ionut.motoi@adroltenia.ro

Departament CFP si Achizitii Publice; Viorela Predescu – Sef Departament
viorela.dan@adroltenia.ro

Compartiment Parteneriate si Marketing Regional; Mihaela Dobre – Sef Compartiment
mihaela.lupancescu@adroltenia.ro

Compartiment IT; Cosmin Voicila – Sef Compartiment
cosmin.voicila@adroltenia.ro

Compartiment Logistica si Administrativ; Andra Oana – Sef Compartiment
andra.ploscaru@adroltenia.ro

Departament Juridic; Laura Buzatu – Sef Departament
laura.buzatu@adroltenia.ro

Compartiment Verificare Achizitii si Conflict de Interese; Alina Dumitrescu – Sef Compartiment
alina.dumitrescu@adroltenia.ro

Departament Audit Intern; Daniela Buleandra- Sef Departament
daniela.buleandra@adroltenia.ro

Compartiment CFP si Gestiune Contracte AT; Cristina Lungoci – Sef Compartiment
cristina.lungoci@adroltenia.ro

Compartiment Achizitii Publice; Dana Ilie – Sef Compartiment
dana.ilie@adroltenia.ro

Compartiment Salarizare si Gestionare Financiara Proiecte Externe; Adriana Visan – Sef Compartiment
adriana.visan@adroltenia.ro



Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontalieră Timişoara – Director Executiv – Anca Lolescu

Str. Proclamaţia de la Timişoara nr. 5,
300054, Timişoara, România
Tel:  0356.426.360
Fax: 0356.426.361
Help-Desk: Programul INTERREG IPA de Cooperare Transfrontalieră România-Serbia
E-mail: ipacbc@brct-timisoara.ro

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera Calarasi pentru Granita Romania-Bulgaria – Director – Mincu Nicoleta

Zona Chiciu, parte din cladirea principala a imobilului reprezentand sediul Serviciului Public Transport Fluvial de Marfuri si Calatori la P.C.T.F Calarasi(Romania)-Silistra (Bulgaria), jud.Calarasi

Telefon: 0242.313.09
Fax: 0242.313.092 | Email: info@calarasicbc.ro


Datele de contact ale altor institutii

Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării Și Administrației (MLPDA)
Adresa: Bd. Libertății, nr. 16, Latura Nord, sector 5, București, cod postal 050706

AM pentru Programul Operațional Regional
Ministerul Dezvoltarii Regionale și Administraţiei Publice
Libertăţii, nr. 16, Latura Nord, sector 5, București, cod postal 050706,
Tel: 0372.111.409, Fax: 0372 111  630 E-mail: info@mdrap.ro

Consiliul Județean Dolj
Palatul Administrativ,
Municipiul Craiova, Calea Unirii, Nr. 19, Jud. Dolj, C.P. 200585
Tel: 0251.408.200
Fax: 0251.408.241
E- mail: relpub@cjdolj.ro
office.cjdolj@gmail.com

Consiliul Judeţean Olt
Municipiul Slatina, B-dul A.I. Cuza, Nr. 14
Telefon: +40-249-431080
Fax: +40-249-431122
E-mail: cjolt@cjolt.ro

Consiliul Judetean Valcea
Municipiul Ramnicu Valcea, Str. Gral. Praporgescu, nr.1 , Valcea
Tel.: 0250-732901 | Fax: 0250-735617
Email: consiliu@cjvalcea.ro
cjvalcea@vl.e-adm.ro

Consiliul Județean Mehedinți
Adresa: Calea Traian nr.89, Municipiul Drobeta Turnu Severin
Telefon: 0040-252-31.27.17; 0040-252-34.11.18 int. 189
Fax: 0040-252-31.24.17
Email: cjmehedinti@cjmehedinti.ro, relatiicupublicul@sejmh.ro

Consiliul Județean Gorj
Municipiul Târgu Jiu, Str. Victoriei, Nr.4, Județul Gorj,Cod 210165
Tel: 0253/214006, 0253/214007, 0253/217465, 0253/212016, 0253/212019, 0253/214304, 0253/212723
TelVerde: 0800 800 310
Fax: 0253/212023, 0253/217854
E-mail: consjud@cjgorj.ro

Primaria Municipiului Craiova
Str. A.I.Cuza, nr. 7, 200585 Municipiul Craiova
TELEFON: +40251/416235, +40251/416236, +40251/416237
FAX: +40251/411561
E-mail: consiliulocal@primariacraiova.ro

Primaria Municipiului Slatina
Strada Mihail Kogalniceanu nr. 1, 230080, Municipiul Slatina, judetul Olt
E-mail: office@primariaslatina.ro
Telefon: 0249 439 377

Primaria Municipiului Ramnicu Valcea
Str. General Praporgescu nr. 14, Municipiul Ramnicu Valcea, Cod 240182
Tel informatii primarie: +40 250 731 016
Fax: +40 250 731 843;
Email: primaria@primariavl.ro

Primaria Municipiului Targu-Jiu
Municipiul Targu-Jiu, B-dul C. Brâncusi nr.19, cod postal 210192
Telefon: 0253-213317
Fax: 0253-214878
E-mail Primarie:primaria.targujiu@xnet.ro

Primaria Municipiului Drobeta Turnu Severin
Strada Mareșal Alexandru Averescu 2, Municipiul Drobeta-Turnu
Severin 220131
Telefon: 0252 316 317

Organismul Intermediar POS DRU Regiunea Sud Vest Oltenia
Municipiul Craiova, Dolj, Str. Brestei nr.2
Tel: 0351/44.22.03
Fax: 0351/44.22.02
E-mail: office@oirsvfse.ro

Agenția pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii, Atragere de Investiții şi Promovare a Exportului – Craiova
Str. Ştefan cel Mare, nr. 93, Municipiul Craiova, Dolj, CP 200129
Telefon/Fax: 0251 51 07 85, 0251 41 52 23
craiova@imm.gov.ro
oficiucraiova@imm.gov.ro

Centrul Regional pentru Finanțarea Investițiilor Rurale 4 Sud-Vest Craiova
Calea Severinului, nr. 19, Municipiul Craiova, judeţ Dolj
Tel: 0351 / 860 205
Fax: 0251 / 415 391
E-mail: crfir4craiova@afir.info